POMOZI IZBEGLICAMA

Da li voliš da pomažeš drugima u nevolji? Želiš da pružiš podršku ljudima koji beže od rata i nasilja, a koji su se na svom putu našli u Srbiji? Želiš da slobodno vreme koje imaš provedeš radeći nešto korisno i za sebe i za druge?

Centar za zaštitu i pomoć tražiocima azila (APC/CZA) poziva sve koji žele pruže direktnu podršku tražiocima azila i migrantima, doprinesu stvaranju tolerantnog i otvorenog društva i suzbijanju predrasuda i ksenofobije da se priključe mreži APC/CZA volontera.

Volonter može biti svako ko je punoletan, ima vremena i želje da pomogne ljudima u nevolji i nema predrasuda prema ljudima drugih nacija, vera ili rasa.

Ukoliko imaš želju da pomogneš i vremena da se aktivno uključiš u redovne aktivnosti Centra za zaštitu i pomoć tražiocima azila (APC/CZA) kontaktiraj nas za više informacija.

OČEKUJEMO TE!

Tragedija afričkih migranata

IZVOR: RTS 18.oktobar 2013.

Evropska obala postaje predaleka često baš kad je na vidiku. Veliki broj brodolomnika s jedne strane i činjenica da se samo u ovoj godini na obale Italije i Malte iskrcalo više od 30 hiljada ljudi sa druge strane, otvaraju nekoliko pitanja: Šta će Evropa učiniti da pojača spasilačke kapacitete mediteranskih zemalja?

Mogu li zemlje južne Evrope same da se izbore sa ogromnim brojem nevoljnika koji traže spas i kakav - takav život severnije od mesta svog rođenja? Da li ogromna neravnoteža u raspodeli resursa, hrane i ekonomske moći između bogatog severa i ekstremno siromašnog juga preti da za Evropu postane problem koji se više ne može gurati pod tepih?

Gosti emisije su Veljko Đurović, autor brojnih TV reportaža iz podsaharske Afrike i ratom zahvaćenih područja, Radoš Đurović, direktor Centra za zaštitu i pomoć tražiocima azila i Nenad Radičević, novinar Politike.

U razgovor su se uključile i dopisnice Radio Beograda 1 - Marinela Ražnatović iz Rima i Nataša Jokić iz Strazbura.

 

Vous êtes ici : Komisija za azil Vesti Tragedija afričkih migranata